Szeregówka czy mieszkanie w bloku – co wybrać?

Rodziny, których nie stać na własny, wolnostojący dom, bardzo często zastanawiają się nad kupnem mieszkania lub domku w zabudowie szeregowej. Które rozwiązanie jest lepsze? 

Zalety mieszkania w bloku

Wydaje się, że mając do wyboru mieszkanie i dom w zabudowie szeregowej, każdy wybrałby tę drugą opcję. A jednak jest masa ludzi, która zdecydowanie woli mieszkać w bloku. Dlaczego? Przede wszystkim szeregówki mają zwykle duży metraż, a taki z pewnością nie jest potrzebny singlowi. Wówczas kawalerka w zupełności wystarcza. Wiele osób wybiera również mieszkania ze względu na to, że wszelkimi kwestami technicznymi zajmuje się spółdzielnia. Nie musimy sami odśnieżać chodnika przed blokiem czy też dokonywać niezbędnych napraw instalacji. Wystarczy, że zadzwonimy do spółdzielni, a ona przyśle nam odpowiedniego fachowca. 

Wybór mieszkania wiąże się też z niższymi kosztami wykończenia wnętrza. Im mniejszy metraż, tym mniej pomieszczeń do remontu i urządzania. Dla wielu osób jest to decydująca kwestia, ponieważ nikt nie chce wydawać jeszcze więcej na wykończenie.

Zalety mieszkania w szeregówkach

Szeregówka to dobra opcja dla rodzin, których nie stać na kupno własnego domu, a jednocześnie chciałyby mieć odrobinę prywatności. Domki w zabudowie szeregowej często kupimy w podobnej cenie, co mieszkanie. 

W przeciwieństwie do mieszkania w bloku, w przypadku szeregówek bardzo często mamy swój własny kawałek ogrodu oraz garaż. Jest wiele osób, które oddałyby wiele, by móc pielęgnować rośliny we własnym ogrodzie, a w słoneczne dni wylegiwać się na słońcu. 

Ze względu na to, że szeregówki Częstochowa bardzo często powstają na nowych osiedlach, budowanych na obrzeżach miasta, to dobry wybór dla osób, które mają dość zgiełku miasta. Na takim osiedlu znajdziemy wiele zielonych przestrzeni i parków, idealnych do wypoczynku. 

Są też osoby, które zwyczajnie lubią zajmować się domem, a jakieś drobne naprawy, budowa mini altanki w ogrodzie czy grzebanie w ogródku to dla nich przyjemność. I tutaj również sprawdzi się szeregówka. A jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o osiedlach z szeregówkami w Częstochowie, zajrzyjcie tu: http://osiedlezielonezacisze.pl