Święta w trasie

Boże Narodzenie to okres spotkań z rodziną. Zazwyczaj na uroczystą kolację wszyscy zjeżdżamy się z całej Polski by wspólnie celebrować ten szczególny czas. Jak więc spokojnie dojechać na kolację wigilijną?

Liczy się spokój

Drogi krajowe i autostrady są już oblegane na tydzień przed świętami. Korki, kolizje i zatory to żadna nowość. Wszyscy śpieszymy się do rodziny i chcemy jak najszybciej dojechać do celu, by zdążyć na wieczorną wieczerzę i wspólnie spędzać ten szczególny czas. Często przy tym zapominamy o bezpieczeństwie i przeglądzie samochodu przed podróżą. Rutynowa kontrola pojazdu raz w roku jest wymagana i obowiązkowa dla wszystkich kierowców. Ale jak skontrolować auto przed dłuższą, świąteczną trasą?

Przede wszystkim upewnij się, że Twoje opony są w dobrej kondycji. Nie musimy chyba przypominać, że już najwyższa pora wymienić je na zimowe. Szron i wilgoć sprzyjają tworzeniu się gołoledzi na drodze, więc tym bardziej trzeba zachować szczególną ostrożność podczas ostrzejszych zakrętów i przy większych prędkościach. Opony zimowe mogą nam pomóc wymanewrować w trudnej sytuacji i uniknąć niepotrzebnych kolizji i stłuczek.

Bardzo ważne jest sprawdzenie stanu płynu hamulcowego i chłodniczego, oleju i płynu do spryskiwaczy. Jeżeli wybieramy się w długą drogę, warto skontrolować ciśnienie w oponie zapasowej oraz stan apteczki pierwszej pomocy. Takie kosmetyczne poprawki ułatwią nam podróż.

Pomoc drogowa w awaryjnych sytuacjach

Czasami nie jesteśmy w stanie uniknąć wypadku lub przewidzieć kolizji na drodze. Z tego względu przed wyjazdem powinniśmy zabezpieczyć się na takie okoliczności i poszukać profesjonalnej pomocy drogowej. Możemy zapisać jej numer telefonu w swojej komórce i dzięki temu mieć pewność, że w razie stłuczki, bezzwłocznie zostanie nam udzielona odpowiednia pomoc w każdych okolicznościach. W poszukiwaniu fachowego wsparcia zajrzyjmy do internetu. Możemy na przykład obejrzeć strony na facebook’u, założone przez firmy zajmujące się pomocą drogową, na których klienci zostawiają swoje opinie. Takie wnikliwe poszukiwania zaprowadzą nas do renomowanego przedsiębiorstwa, które w razie awarii rzetelnie i profesjonalnie zajmie się naszym samochodem. Jeżeli zależy Ci na czasie, ponieważ nie masz nawet chwili na zagłębianie się w opinie i chcesz szybko znaleźć pomoc drogową, to polecamy Ci zajrzeć tutaj. Wesołych Świąt!