Naucz się angielskiego! Zalety metody bezpośredniej

call-box-255212_640W obecnych czasach znajomość języka angielskiego nie jest już tylko komfortem, ale przede wszystkim koniecznością. Praktycznie każdy pracodawca wymaga od przyszłego pracownika swojej firmy znajomości co najmniej jednego języka obcego…oprócz angielskiego. Wielkie zagraniczne korporacje, otwierające coraz częściej swoje oddziały w Polsce, również tutaj potrzebują wykwalifikowanej kadry pracowniczej, odpowiadającej międzynarodowym standardom, często ze względu na ogólnoeuropejski charakter teamu. Co w takim wypadku zrobić, kiedy nauka w szkole nie wystarcza? Nawet zdolnym uczniom ciężko przyswoić język obcy, jeśli nie mogą oni liczyć na wystarczająca uwagę lektora, którego grupa wynosi czasami ponad 30 osób. Pozostają nam więc lekcje indywidualne.

Nie tylko wielkie miasta oferują wysokiej klasy kursy nauczania języków obcych. Także szkoły angielskiego w Częstochowie wychodzą na przeciw oczekiwaniom swoich klientów, oferując zajęcia prowadzone innowacyjnymi i skutecznymi metodami. Jedną z nich jest metoda bezpośrednia.

Cechą charakterystyczną tegoż sposobu kształcenia jest słuchanie oraz mówienie. Ponad 80% zajęć to dialog, którego tematykę, na podstawie wprowadzonego wcześniej słownictwa i zasad gramatycznych, określa lektor. Takie zajęcia odbywają się prawie całkowicie w języku obcym, a nauka w domu jest symboliczna i raczej dobrowolna. Nie trzeba nosić ze sobą zbędnego bagażu – wszystko, co dzieje się na zajęciach, znajduje się w książce. Nie musisz się obawiać, że nie masz odpowiednich umiejętności, by rozpocząć konwersację.  Jak podkreślają eksperci z prywatnych szkół języka angielskiego w Częstochowie: Poziom rozpoczęcia nauki jest zawsze dokładnie dobierany do Twojego poziomu.

O zaletach znajomości języka angielskiego nie trzeba się rozpisywać. Warto zainwestować czas i pieniądze, aby poczuć się bezpiecznie i pewnie na rynku pracy.