Łatwa i szybka nauka angielskiego przez słuchanie

union-jack-1328429_640

Wiele osób dorosłych uważa, że na naukę jest już za późno i w pewnym wieku nie uda się przyswoić więcej informacji. Nic bardziej mylnego. Wiele osób starszych chodzi na wykłady Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Coraz większa liczba osób dorosłych decyduje się również na kurs języka angielskiego. Trzeba tylko pamiętać o dobraniu odpowiedniej metody nauki.

Najlepsza metoda dla dorosłych – Direct Method for English

Nauka języka angielskiego może być łatwa i przyjemna, trzeba tylko zacząć odpowiednio przetwarzać informacje. Sama nauka słówek i zwrotów nie jest wystarczająca. Najlepiej otoczyć się ze wszystkich stron angielskim, np. na kursie. W szkole językowej http://tarkowski.edu.pl/ stosuje się Direct Method for English, która jest najnowocześniejszą i najbardziej naturalną metodą trenowania umiejętności językowych. Mówienie w obcym języku wiąże się z myśleniem w nim. Jest to skomplikowane, ale nie niemożliwe. Wystarczy odpowiednia praktyka, którą można nabyć na kursie językowym. W trakcie jego trwania można się nauczyć zasad języka angielskiego poprzez używanie go. Na zajęciach zarówno nauczyciel jak i kursanci mówią tylko i wyłącznie po angielsku. Na każdej lekcji powtarzany jest poprzedni materiał, co pozwala na utrwalenie go. W trakcie konwersacji nauczyciel wyłapuje i poprawia na bieżąco błędy każdego ucznia, dzięki czemu wyrabiają się poprawne odruchy w komunikacji.

Dodatkowa nauka w domu

Językiem angielskim możemy otoczyć się także w domu. Warto słuchać różnych nagrań (zwłaszcza tych poleconych przez lektora z kursu), np. audiobooków lub radia. Najlepiej puścić je i zająć się codziennymi obowiązkami. Niech będą tłem, które nas otacza. Mamy je słyszeć, a nie słuchać. Dzięki temu można oswoić się z obcym językiem i lepiej go zrozumieć. Dobrym pomysłem jest również odsłuchiwanie tekstu, którego ogólną treść i sens już bardzo dobrze znamy. Dzięki temu od samego początku domyślimy się znaczenia poszczególnych wyrazów.

Pamiętajmy, że przy nauce angielskiego najważniejsze jest swobodne wypowiadanie się. Można to osiągnąć poprzez ciągłą praktykę. Reszta przyjdzie z czasem.