Dobry dietetyk dla diabetyka

strawberry-plant-751178_640Jestem diabetykiem od dwudziestu lat. Z cukrzycą nie żyje się łatwo, jednak do wielu rzeczy można się przyzwyczaić. Bardzo ciężko jest zmienić dotychczasowe przyzwyczajenia żywieniowe na nową dietę.

W tym właśnie celu udałem się do dietetyka w przychodni w centrum Częstochowy. Znajomi śmiali się ze mnie, mówili, że do dietetyka chodzi się tylko po to, aby schudnąć, a ja nie mam przecież z czego się odchudzać. Nie posłuchałem ich. Poszedłem. Zabrałem ze sobą wszystkie dotychczasowe badania.

Pani doktor zapoznała się z całą dokumentacją medyczną. Przeprowadziła ze mną gruntowny wywiad na temat mojej choroby i sposobu odżywiania. Okazało się, że jednak nie zawsze jadłem to, co powinienem jeść. Zleciła dodatkowe badania. Przekazała mi pewne swoje zalecenia i prosiła, aby przyjść już z wynikami.

Po tygodniu zgłosiłem się na kolejną wizytę. Pani dietetyk sprawdziła wyniki moich badań i dopasowała mi odpowiednią dietę. Czuję się teraz znacznie lepiej. Poziom cukru się ustabilizował, nie muszę przyjmować już tak dużej ilości różnych leków.

Oprócz tego zaleceniem dietetyka było również częstsze chodzenie na spacery, jazda na rowerze itp. Oczywiście wszystko w granicach moich możliwości.

Teraz często spaceruję po częstochowskich parkach wraz ze znajomymi, kórzy już nie śmieją się z wizyty u dietetyka. Wielu z nich również zaczęło chodzić na wizyty do tej pani doktor, aby dobrać odpowiednią dla organizmu dietę.