Dewocjonalia jako element wystroju domu

rosary-1566816_640

Wystrój domu w dużej mierze zależy od gustu i upodobań właścicieli. Oprócz koloru ścian i stylu mebli, istotne jest również wiele innych kwestii. Dodatki i ozdobniki są najlepszym sposobem na to, aby nadać wnętrzom unikatowego i indywidualnego charakteru. Należy pamiętać, że muszą one nie tylko ładnie wyglądać, ale i symbolizować, choćby częściowo, nasze przekonania i upodobania.

Dewocjonalia to z pewnością najlepszy sposób na podkreślenie swoich przekonań religijnych. Srebrne obrazki stanowią nie tylko elegancki akcent, ale mogą być dowodem na faworyzowanie określonej postaci z Biblii. Obecnie można bowiem znaleźć nie tylko ikony z wizerunkiem Matki Bożej czy Jana Pawła II, ale wiele innych ważnych postaci z punktu widzenia religii. Oprócz srebrnych miniatur, piękne będą się prezentować większych rozmiarów kolorowe obrazy. Popularne tytuły jak Matka Boska Częstochowska, Ostrobramska, Różańcowa, Nieustającej Pomocy czy Jezu Ufam Tobie są obecnie łatwo dostępne i uczynią każde pomieszczenie bardziej przytulnym.

Dewocjonalia mogą również przybierać bardziej dyskretną postać. Jeśli z jakichś powodów nie chcemy afiszować swojej wiary, możemy zdecydować się na medaliki srebrne. Są eleganckim i subtelnym akcentem biżuterii, a co najważniejsze, mogą nam towarzyszyć przez cały czas.

Niewielki obrazek czy drobna figurka nawiązujące do postaci religijnych mają nie tylko symboliczne znaczenie. Nadają pomieszczeniu urokliwego charakteru i podkreślają fakt, że ich właściciele nie wstydzą się swojej wiary, co z kolei świadczy o szczerych i głębokich poglądach religijnych.