Angielski dla dzieci – nauka i zabawa!

Wydawałoby się, że dzieci lepiej przyswajają języki. Oczywiście jest w tym dużo prawdy, ale potrzebne jest też umiejętne podejście do nauki. U dzieci największą rolę w procesie nauczania odgrywa wyobraźnia. Dlatego tak ważne jest łączenie nauki z zabawą.

Jeśli szkoła językowa, to jaka?

Przede wszystkim wybierając szkołę, musimy wziąć pod uwagę metody nauczania oraz kadrę lektorską. Zajęcia powinny być prowadzone typowo przez osoby, które mają doświadczenie i podejście do dzieci. Jeśli dana szkoła oferuje lekcje trwające godzinę czy dwie, oznacza to, że nie ma pojęcia, jak uczyć dzieci. Przykładowo dzieci od 3. do 6. roku życia mogą uczyć się 2 razy po 25 minut w ciągu dnia, by nauka była efektywna. Dłuższe zajęcia sprawią, że dzieci będą mało skupione i znudzone. Wiadomo, że trudno byłoby im usiedzieć w miejscu przez godzinę.

Jeśli interesuje Cię szkoła języka angielskiego w Częstochowie, zajrzyj na stronę: http://tarkowski.edu.pl.

Codzienny kontakt z językiem

Nie każde dziecko będzie na tyle cierpliwe, by codziennie przykładać się do książek i powtarzać nowe słówka. Ale to nie znaczy, że nie możemy mu zapewnić codziennego kontaktu z językiem. Alternatywą dla normalnej nauki może być puszczenie dziecku słuchowiska, bajki czy chociażby piosenki w języku angielskim.

Mów do dziecka po angielsku

Oczywiście najskuteczniejszą formą nauki jest kontakt z żywym człowiekiem. Dlatego warto wprowadzić do Waszej relacji z dziećmi język angielski. Mów do niego w tym języku, pokazuj mu przedmioty z najbliższego otoczenia, nazywając je oczywiście po angielsku. Pamiętaj jednak, by zwracać się do niego poprawną angielszczyzną. Jeśli sam nie potrafisz mówić po angielsku, lepiej posiłkuj się multimediami.

Gry, które uczą

W dzisiejszych czasach dzieci mają kontakt z technologią właściwie od najmłodszych lat. Jednak zamiast pozwalać dziecku grać w bezsensowne gry, które niczego nie uczą, lepiej włączyć mu aplikację, która uczy angielskiego przez zabawę. W internecie znajdziesz wiele platform edukacyjnych z ciekawymi grami, interaktywnymi ćwiczeniami i zabawami, które dostarczą dziecku wiedzy z języka.